יצירה על מה ולמה?

/ סטודיו יצירה

יצירה על מה ולמה?

מהי בכלל יצירה? מה ראוי לכנות בשם יצירה?

בפוסט הבא תמצאו כמה תשובות מענינות:

 

יצירה על מה ולמה?

 

מהי בכלל יצירה? מה ראוי לכנות בשם יצירה?

 

בפוסט הבא תמצאו כמה תשובות מענינות:

 

יצירה בהגדרה מילונית פשוטה:"בריאה, הכנה של משהו חדש"

כשאדם עוסק ביצירה משתתפים בכך כל כוחות הגוף והנפש. כל מהות האדם והוויתו הופכים לחלק בתהליך היצירה.
יצירה במהותה היא דבר בריא מאוד לאדם. אדם יוצר- אדם פעיל.
היצירה האלוקית (בריאת העולם)- מוגדרת כמהות היקום. אם נקביל את העניין לאדם היוצר- הרי שהיצירה בה הוא עוסק הופכת לחלק ממנו כפשוטו!

מה מעצב את תהליך היצירה?

 

חשיבה- היווצרות הרעיון במחשבה, הרעיון נולד ומתחיל להתהוות. מחקרים מדעיים גילו את תדר המחשבה- לא סתם רעיון מופשט כי אם אנרגיה קיימת ממש!! אם כך רעיון שנולד- תחילת היווצרות!

 

תכנון-היוצר מתחיל לתכנן את היצירה במחשבתו ועל הנייר. משרטט, רושם.. מוריד את הרעיון אל הדף! שלב זה בתהליך היצירה הוא משמעותי, חלק נכבד מהרעיונות שלנו אובדים בדיוק בגלל שויתרנו על שלב זה. יש לך רעיון טוב?? כתוב אותו!! יש לך לוגו מעולה לפלוני?? שרטט אותו עכשיו, לא באילוסטרייטור- על דף!! בעיצוב גרפי יש לשלב זה משמעות נוספת. למשל בבנית לוגו: עלינו להתאים את היצירה לצרכי הלקוח, אופי העסק ו"מה הוא רוצה לשדר" ולחבר זאת עם הידע המקצועי שלנו ליצירה מושלמת. אגב, הדבר נכון לכל תחומי החיים. אתה רוצה משהו? בקש אותו, כתוב אותו ,דמיין אותו קיים- היצירה הפרטית שלך כבר בהתהוות!

 

עשייה- שימוש בחומרי גלם. לכאורה- השלב ה"כיפי". הצייר יארגן פלטת צבעים ויתחיל לצייר ממש. הבסיס, כאמור, תוכנן כבר בשלב הקודם. המעצב הגרפי מתחיל לבנות ולמקם אלמנטים שונים- תהליך היצירה בשיאו! שלב זה אצלנו המעצבים מאופיין ביישום חוקי העיצוב הרלוונטים (בחירת קומפוזיציה, שילוב צבעים וכו') ובבדיקה אישית מתמדת מתוך רצון עז להגיע לתוצר מוגמר ואיכותי.

 

סיום- השלמת התהליך מלווה בסיפוק עצום ובשמחה לא סתם נאמר" נפש בריאה בגוף בריא". כשהגוף והנפש חוברים יחד לתהליך היצירה החיובי יש לכך השפעה נפלאה על בריאותנו!

לסיכום העניין- כדאי ונפלא ליצור, להיות פעיל ולהתחדש כל פעם. זה בריא, זה אמיתי ובסופו של יום זה מה שמוביל אותנו קדימה..
שאלנו בהתחלה מה ראוי להקרא בשם יצירה? התשובה טמונה בשלבים הכתובים למעלה. אוסיף כמובן את הכוונה החיובית והעזרה מלמעלה בלעדיה אף יצירה לא היתה יוצאת לפועל.. קדימה.. לעבודה!